Üyelik İşlemleri
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yeni

Hey Gidi İstanbul İş Bankası Kültür Yayınları

Ürün Kodu : 9786254293450
110,00 TL
 • Ürün Açıklaması

  Hey Gidi İstanbul

  Basın tarihimizin en renkli kalem ustalarından biriydi İslam Çupi. Uzun meslek yıllarını spor yazarlığıyla geçirmiş olmasının yanı sıra tutkulu bir İstanbul âşığıydı. Yetiştiği Topkapı, Pazartekke, Şehremini sokaklarından başlayarak kentteki en hareketli caddelerin, meydanların, plajların, tiyatroların, sinemaların, statların, gazetelerin, vapurların, tramvayların, seyyar satıcıların, şoförlerin, artistlerin kısaca bu şehrin haritasında yer bulan tüm parçaların ve kimi gerçek kimi hayali, günlük yaşamda karşımıza çıkabilecek tiplerin öykülerini yazdı.

  İslam Çupi, bir nevi biyografisini anlatır gibi kaleme aldığı Hey Gidi İstanbul’da, şehrin 1940’lı yıllarından itibaren geçirdiği değişimi, büyüsünü yitiren kentten geriye kalanları sıra dışı üslubuyla okuyucuya aktarıyor.

  İslam Çupi (1932-2001): Arnavutluk’un başkenti Tiran’da dünyaya gelen İslam Çupi, Vefa Lisesi’ni bitirdi. 1950’lerin ilk yarısında Çapa’da amatör olarak futbol oynadı. Gazetecilik mesleğine, günlük Spor gazetesinde muhabir olarak başladı. Son Havadis, Türkiye Spor, Yeni İstanbul, Akşam gazetelerindeki makaleleriyle spor yazarlığında müstesna bir yer edindi. Yazılarında gönülden bağlı olduğu Fenerbahçe’ye gösterdiği ilginin yanı sıra sporun her dalında “adil oyun-centilmen taraftar” şiarını benimsedi. Spor yazarlığı dışında kaleme aldığı şehir hikâyeleriyle de okuyucusunun beğenisini kazandı. Ardında spor ve kültür alanında okura eşine az rastlanır satırlarla dolu bir miras bıraktı.

  Kağıt Bilgisi
  3.Hamur
   
  Yılı
  2023
   
  ISBN
  9786254293450
   
  Genişlik
  13
   
  Yükseklik
  19,5
   
  Sayfa Sayısı
  296
  Ürün Açıklaması
  Yazar
  İslam Çupi
  Sayfa Sayısı
  296
  Cilt Tipi
  Ciltsiz
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • İade Koşulları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.